1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon

  1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon makalemizde En iyi akıllı telefon hangisi? Hangi cep telefonunu almalıyım. En ucuz akıllı telefonlar hangileri? Akıllı Telefon önerileri? Amiral gemisi telefonların yaptığı işi yapan bir telefonum olsun şeklinde soru ve ihtiyaçlarınıza çözüm bulmaya çalışarak 1000 tl altında alınabilecek en iyi akıllı telefon sıralamasını yaptık.

Üreticiler akıllı telefonlarını üretirken daha çok satabilmek adına çeşitli segmentlerde üretirler. En iyi telefonlar ve fiyatları üreticiler tarafından kullanıcı hedeflerine göre belirlenir. Buna örnek olarak Samsung S5 ve onun alt modeli olan Samsung S5 mini’yi gösterebiliriz. Eğer bu yazıyı okumaya devam ediyorsanız,  benim gibi 1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon arayan kitlenin arasındasınız demektir ve üreticilerin bu şirket stratejileri sizinde işinizi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda işiniz zorlaşacaktır çünkü o kadar çok birbirine benzeyen akıllı telefon var ki seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. İşte size bu konuda yardımcı olabilmek adına bu yazıyı kaleme aldık. Umarız faydası olur. 

 

  General Mobile GM8

 

Fiyat: 915 TL

Öne Çıkan Özellik: Sınırsız Fotoğraf Saklama Alanı Google Fotoğraflar

   1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizin ilk sırasını General Mobile GM 8 alıyor. Android One serisinin devam telefonu niteliğinde olan GM8 başarılı bir reklam kampanyasının ardından satışlarda olduğu gibi listemizde de hak ettiği yeri alıyor.

Reklamda vurgulanan, fotoğraf konusunda ne kadar bağımlı olduğumuz fakat asıl mesele bu kadar fazla fotoğraf çekiyorken onu saklayacak yerimizin kalmaması. Burada ise Google Amca bir kahraman gibi ortaya çıkıyor ve Google Fotoğraflar uygulamasıyla sınırsız fotoğraf kaydedebileceğinizi hiç bir fotoğrafınızı silmek zorunda kalmayacağınızı anlatıyor. Merak edenler için reklam filmi burada.  Google Fotoğraflar uygulamasını merak edenler için dev bir rehber hazırladık. Buradan ulaşabilirsiniz.

5.7 inch Ekranı  ve 32 GB hafızasıyla bu fiyat aralığında pek fazla görmeye alışık olmadığımız  özelliklerle donatılmış olan GM 8 sınıfındaki birçok cihazı gölgede bırakıyor. Tabi birde Google ile yaptığı ortaklıktan sonra alacağı güncellemeleri de dikkate almak gerekiyor ki Android One serisi cihazlar uzun süre güncelleme almalarıyla meşhur. General Mobile markasının daha önce yaşadığı şarj soketi problemlerinin bir daha yaşanmayacağını umarak Android One GM8 akıllı telefonun 1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizde ilk sırada yer alıması gerektiğine inanıyoruz.

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon General Mobile Android One GM8

 

Samsung Galaxy Grand Prime Plus

Fiyat: 689 TL 

Öne Çıkan Özellik: Fiyat Performans

 1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizin ilk samsung akıllı telefonu fiyat performans konusunda iddialı Samsung GalaxyGrand Prime Plus.  8Mp kamera ve 8 GB dahili hafızayla gelen Grand Prime Plus genel olarak akıllı telefonlarla ilk tanışma evresinde olanlar için tercih edilebilir. Cihazın kamerası günlük ihtiyaçları karşılamaya yeterli olsa da daha fazla ayrıntı görülmesi gereken fotoğraflar için yetersiz kaldığını söyleyebiliriz. Batarya ilk kez akıllı telefon kullanacaklar için yeterli seviyede görünse de yoğun kullanımlarda gün içinde sizi zor durumlara sokabilir. Yoğun kullanım yapanlar yanlarında Powerbank taşımalılar diye eklemeden geçemem.  

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizde yer bulmasının sebebi  fiyat performans cihazı olmasıdır. İlk kez akıllı cihaz alacak olanlar içinde biçilmiş kaftan olması  1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizde yer bulmasını sağlamıştır.

 

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Samsung Grand Prime Plus
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Samsung Grand Prime Plus

Samsung J7 Core

Fiyat: 950 TL

Öne Çıkan Özellik: Ön Kamera Flaş

 1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizde yer alan Samsung Galaxy J7 Core, serisinin ( J Serisi) en uygun fiyatlı olanı. Samsung tarihinin en çok satan cihaz serilerinden olan J serisi J7 core modeliyle öz çekim ( selfie) yapanları hedeflemiş olacak ki ön kamerasına flash koyma gereği hissetmiş. Cihazın öne çıkan özelliklerinden 16 GB hafıza ve 8 çekirdekli islemci halefi İlk çıkan J7 nin sorunlarını düzeltmiş gözüküyor. 3000 Mah normal kullanımda şarj süresinin uzun olacağının bir göstergesi.

 

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Samsung J7 Core
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Samsung J7 Core

 

 

Samsung J3 Pro

Fiyat: 959 TL

Öne Çıkan Özellik: Kamera, Seri Çekim Özelliği

   1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizin bir diğer üyesi kamerasıyla ön plana çıkan Samsung Galaxy J3 Pro modeli. Kamerası 13 MP olan J3 Pro gündüz çekimleri, seri çekim ve HDR özelliğiyle rakipleri arasından kolayca sıyrılıyor. LED flaşı ile karanlık çekimlerde tatminkar sonuçlar veren J3 Pro Full Hd videoları da saniyede 30 kare hızında çekebiliyor. Giriş seviyesinde olmasına rağmen üst seviye cihazları aratmayacak performansa sahip olan J3 Pro tercih yapanları üzmeyecek gibi görünüyor.

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Samsung J 3 Pro
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Samsung J 3 Pro

 

Xiaomi Redmi 5 Plus 32 GB

Fiyat: 995 TL

Öne Çıkan Özellik: 5.99” Ekran

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizde yer alan Çin’ li üretici Xiaomi’nin Redmi 5 Plus modeli. Gözalıcı tasarımı ve taşıdığı teknik özelliklere bakıldığında neden bu telefonun fiyatı bu kadar uygun diyebilirsiniz.  Xiaomi 5.99inch ekranla hedef kitlesini Büyük telefon sevenler olarak belirlemiş.

12 MP Arka kamerası 5 elementli lens. Çift tonlu ve çift LED’li flaşla ile başarılı fotoğraflar çekebiliyor. 4K videoları saniyede 30 kare hızla çekebilen Redmi 5 Plus Time-Lapse (Hızlı Çekim) ve yavaş çekim modlarını da destekliyor.

Otg özelliği olan Redmi 5 Plus harici hafıza mouse klavye gibi donanımlar kullanmak isteyenleri sevindirecektir. Batarya konusunda rakiplerinin önüne geçmeyi başaran cihazın 4000 Mah bataryası bulunuyor.

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Xiaomi Redmi 5 Plus
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Xiaomi Redmi 5 Plus
Huawei P9 Lite Mini

Fiyat: 830 TL

Öne Çıkan Özellik: 3D ses sistemini aktive eden özel kulaklığı 

Çin’li üretici Huawei Çinliler büyük işler başarabilir sözünün arkasında duruyor.

   1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizde yer alan Diğer Çin’li üretici Huawei Çinliler büyük işler başarabilir sözünün arkasında duruyor.

   Göz alıcı tasarımı ve stil tarzı görünümü ile sadelik beklentilerini karşılayan Huawei P9 Lite Mini uygun fiyatı ve problemsiz performansı ile de akıllı telefon kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Cihazın tasarımında göz dolduran özelliklerden birisi de pürüzsüz yapıda olması.

Huawei P9 Lite Mini 16 GB hafızası ve 2 GB ram ile sınıfının ortalamalarında olmasına rağmen Kirin 655 işlemci ile performansını üst düzeye çıkarıyor.

Uygun fiyatlı olması ve özellik bakımından geliştirilmesiyle kullanıcıların beğenisini kazanan Huawei P9 Lite Mini 830 TL fiyatıyla tercih edilebilir.

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon P9 Lite Mini
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon P9 Lite Mini

 

 

Samsung J5 prime

Fiyat: 960 TL

Öne Çıkan Özellik: Fiyat Performans 

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizin fiyat performans konusunda iddialı telefonu  Samsung J5 Prime.

Parmak izi okuma, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 13 MP ana kamera, 2400 mAh batarya gibi özellikler ile orta segmentte yerini alan Samsung J5 Prime Samsung marka taraftarlarının ilgisini çekmeyi başaran cihazlardan birisi konumunda.

Yuvarlatılmış köşe hatlarıyla göze hitap eden Samsung J5 Prime şıklık konusunda rakiplerinden ayrılıyor.

2400 mAh batarya ilk bakışta yetersiz olarak görünse de yoğun kullanım yapmayan kullanıcılar için sorun çıkarmıyor.

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Samsung J 5 Prime
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Samsung J 5 Prime

 

Vestel Venüs V3 5580

Fiyat: 625 TL

Öne Çıkan Özellik: 3GB Ram, 8 Çekirdekli İşlemci

 

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizde Yerli marka olarak yerini alan ilk cihazımız Vestel Venüs V3 5580.

Sade bir tasarım göz alıcı ekran 3 GB Ram, 8 çekirdekli işlemci, 16 Gb hafıza, 16 Megapiksel arka 5 Megapiksel ön kamera. Giriş seviyesindeki bir akıllı cihaz için inanılmaz özellikler ve üstelik yüzde yüz yerli sermaye. Giriş sınıfında bir cihaz arıyorsanız ve 625 TL fiyat bandındaki bu cihazı gördüğünüzde sizde şaşıracaksınız ama bu anlattıklarımız tamamen gerçek 🙂

Son zamanların moda deyimiyle anlatmaya hiç gerek yok 🙂

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Vestel Venüs 5580
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Vestel Venüs 5580

Vestel Venüs V4

Fiyat: 780 TL

Öne Çıkan Özellik: 5000 mAh Batarya 

Bu fiyata bu özellikler yok artık dedirtir

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizin sondan bir önceki cihazı tam bir şarj canavarı olan Vestel Venüs V4.

Tasarım olarak elde gayet dolgun duran cihaz ekran konusunda da oldukça başarılı. 32 Gb hafıza, 3Gb ram, 4 çekirdekli işlemci, 13 Mp arka 5 Mp ön kamera gibi özelliklere baktığınızda adına pazar lideri markalardan biri desek eminiz 1500-2000 bandında bir fiyat biçerdiniz. Vestel yapınca hem özellik fazla hemde fiyat uygun oluyor.

Bize de yerli markayı desteklemek kalıyor. Vestel Venüs V4 Kısıtlı bütçelerle yüksek özellikli cihaz arayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon P9 Lite Mini Vestel Venüs V4
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon P9 Lite Mini Vestel Venüs V4
Lenovo K6 Note

Fiyat: 950 TL

Öne Çıkan Özellik: Dolby Atmos Ses Zenginleştirme Fonksiyonu 

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon listemizin son sırasında kişisel bilgisayar konusunda dünyada saygın bir konuma sahip olan Lenovo’nun K6 Note modeli yer alıyor.

Lenovo K6 Note zarif ve metal kasa seven akıllı telefon kullanıcılarına hitap ediyor. Lenovo K6 Note 32 Gb hafıza 3 Gb Ram, 8 çekirdekli işlemci ve 4000 mAh batarya kapasitesi ile tüketici ile buluşuyor. Dolby Atmos ses zenginleştirme fonksiyonu cihazın ses kalitesini hissedilir derecede değiştiriyor.

Lenovo K6 Note 16 Mp kamera ve çift led desteği sayesinde karanlık ortamlarda bile başarılı fotoğraf çekimleri yapabiliyor. Ön kamerası 8 Mp olan Lenovo K6 Note selfie çekmeyi seven kullanıcıları da sevindirecek.

Cihazın bataryası 4000 mAh olmasına rağmen 30 dakikada yüzde 50 şarj edebiliyor. Hızlı şarj konusunda rakiplerinden bir adım öne çıkan Lenovo K6 Note’un bataryasının tam dolma süresi yaklaşık 90 dakika olarak öngörülüyor.

1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Lenovo K6 Note
1000 TL Altında Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon Lenovo K6 Note

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.