Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı makalemizde sosyal medyada çocuklarımızı zamanlarını geçirirken eğitim alabileceği videolar, oyunlar, bilgi paylaşımları yapan ve en önemlisi sağlıksız yayınlar yapmayan pedagojik youtube kanallarını derledik.

Çocuklarımız her şeyimiz. Hayatımızdaki Her şeyi onlar üzerine kuruyoruz. Eğitimleri, gelecekleri, sağlıkları. Peki onları sosyal medyanın zararlı içeriklerinden koruyabiliyor muyuz?

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı makalemizde youtube üzerindeki zararlı içeriklerden arındırılmış yetişkinlerinde izlerken eğlenebileceği 10 eğitici ve öğretici kanal var. Çocuk Kanalların içeriğinde çocuk oyunları, çocukların güvenle izleyebileceği çizgi filmler, TRT çocuk programları, Niloya, Pepe, Minika Çocuk gibi içerikler yer alıyor.

Çocuklarımızın daha sağlıklı ve mutlu büyümeleri dileğiyle Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı sıralamamıza başlayalım.

Not: Sıralama herhangi bir kritere göre yapılmamıştır.


 

Prenses Elif

Prenses Elif Babasıyla geçirdiği zamanları youtube kanalından paylaşan 5 yaşında çok tatlı bir prenses. Benim kızımında merakla takip ettiği izlerken eğlendiği başarılı kanallardan bir tanesi. Kanalda çeşitli çocuk oyunları, oyuncak hikayeleri, dans gösteileri gibi bir çok etkinlik yapılıyor. Anne babaların da keyifle izleyebileceği kanallardan olan Prenses Elif kanalı listemizde yer almayı başarıyor.

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde yer alan kanalın abone sayısı 1.8 milyon ve izlenme sayısı 3 milyar sınırına yaklaşmış durumda.

Kanalın en çok izlenen videosu

Düşyeri

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde Kıraç ve Eşi Ayşe’nin 13 ocak 2014 tarihinde kurmuş olduğu kanal bir çok başarılı projeleye imza attı.

En başarılı olduğu Pepee çizgi filmi, Leliko, RGG Ayas, Pisi ve Aydamaya gibi çizgi filmlere imza atan aile Eskişehir’de dünya standartlarında bir stüdyo kurdular. Halen İstanbul ve Eskişehir’de stüdyoları olan Kıraç ve Ayşe çocuklar için yaptığı yatırımlarla listemizde yer alıyor.

Hali hazırda 1,3 milyon abonesi olan kanal 1.1 milyar izlenme sayısına ulaşmış durumda.

Kanalın en çok izlenen videosu

Niloya

Niloya belki de kocaman şehirleri keşmekeşliğinden bıkmış insanların yaşamak isteyeceği bir türden hayatı yaşayan bir çizgi film kahramanı.

Hayvanları seven (hatta Tosbik isminde bir kaplumbağası var) neşe dolu, başından bir sürü macera geçen sevgi dolu küçük bir kız. Çocuklarımızın saf duygular ile izlemekten büyük keyif alacağı Niloya’nın birde arkadaşı var. Mete eğlenceli ürkek ve şakacı bir çocuk.

Çizgi filmde birde renkli balıkları ve şelalesi olan pırıl pırıl bir nehire yer verilmiş.

 Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde yer alan Niloya çocuklarımıza güvenle izletebileceğimiz başarılı ve eğitici çizgi filmlerin başında yer alıyor.

Başarılı kanal 1.3 milyon abone ve 1.1 milyar izlenme sayısına ulaşmış durumda.

Kanalın en çok izlenen videosu

AfacanTv

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde yer verdiğimiz diğer bir kanal AfacanTV.

2013 yılında youtube’a katılan AfacanTV çocuk şarkıları, eğlenceli okul öncesi eğitim videoları gibi eğitici ve öğretici videolar paylaşıyor.

Çocuklarınıza eğlenceli şarkılar öğretmek ve birlikte oynamak için oyunlar arıyorsanız bu kanal tam aradığınız kanal olabilir.

Başarılı yayın hayatına 1.8 milyon abone ve 1.1 milyara yakın izlenme sayısıyla devam eden AfacanTV çocuklarınıza güvenla izletebileceğiniz kanalların başında geliyor.

Kanalın en çok izlenen videosu

Canım Kardeşim

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde Baba Galip Bey, Anne Lale hanım, hayalperest Mine, Müge ve kedileri Mıncır’dan oluşan ebeveynlerinde izlerken keyif alacağı çok eğlenceli  bir aileye yer verdik.

Canım kardeşim Hayalperest Mine’nin ve ailesinin başından geçen maceraları eğitici, öğretici ve eğlenceli bir biçimde çizgi film haline getiriyor.  Mine her bölümde bir sürü hayaller kuruyor ve bu hayalleri gerçek gibi yaşıyor.

Çocuklarımıza eğitim ve eğlenceyi bir arada sunabilen çizgi film kanalı 429 bin abone ve 350 milyon izlenme sayısına sahip.

Kanalın en çok izlenen videosu

Nail Baba

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemize noel babadan esinlenip kanalının ismini Nail Baba koyan Nail abi yer buluyor.

Nail Baba en sevilen çizgi film karakterlerinin oyuncaklarıyla bir sürü oyunlar oynayarak çocuklarımızın oyun ufkunu genişletecek videolar çekiyor. Karakterlere seslendirmede yapan Nail Baba çocukların beğenisini kazanıyor.

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde yer alan Nail baba 307 bin abone ye ve 216 milyon izlenme sayısına sahip.

Kanalın en çok izlenen videosu

TRT Çocuk

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde yer alan bir diğer kanal TRT Çocuk.

TRT Çocuk youtube kanalı Maysa & Bulut, Keloğlan Masalları, Köstebekgiller, Çatlak Yumurtalar, Canım Kardeşim, Kuzucuk, Pırdino, Rafadan Tayfa, Nane Limon gibi birçok yapımla tarih, milli kültür, sanat, milli kahramanlarımız gibi bir çok eğitici yapım ve çizgi film dizileri yayınlıyor. Çocuklar gibi ebeveynlerinin de ilgiyle izleyebileceği bir kanal olan TRT Çocuk kanalı eğitim ve öğretim üzerine kurduğu kanalıyla abone olunabilecek kanalların başında geliyor.

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde yer alan TRT Çocuk 1.2 milyon abonesi ve 850 milyon izlenme sayısıyla başarılı kanallar arasında.

Kanalın en çok izlenen videosu

Mutlu Çocuk

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde çeşitli karakterler ile günlük hayatta neyin ne olduğunu çeşitli oyunlar ile anlatan çocuklar için faydalı içerkler üreten bir kanaldan bahsediyoruz.

Youtube yayın hayatına 2014 yılında başlayan Mutlu Çocuk kanalı isminde olduğu gibi mutlu çocukların olmasını istiyor. Bu amaçla kurulan kanal eğlenceli ve eğitici içerikler paylaşıyor.

Çocuklara renkleri, sayıları, geometrik şekilleri ve daha birçok şeyi videolar ile öğreten kanal 641 bin abone ve 700 milyon izlenme sayısına ulaşmış.

Kanalın en çok izlenen videosu

BebeKo

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizde yer alan bir diğer eğitici kanal Bebeko.

2016 yılında yayına başlayan kanal renkleri, şekilleri, sayıları, hayvanları ve aklınıza gelebilecek bir çok olguyu eğlenceli ve eğitici şekilde yayınladığı videolarda işliyor. Okul öncesi eğitimde faydalı içerikler sağlayan kanal yeni kurulmasına rağmen içerik kalitesiyle çocukların ve ebeveynlerinin ilgisini ve beğenisini kazanmış.

Kanalın hali hazırda 467 bin abonesi ve 320 milyon izlenme sayısı bulunuyor.

Kanalın en çok izlenen videosu

Maşa İle Koca Ayı

Çocukların İzleyebileceği Eğitici 10 Türkçe Youtube Çocuk Kanalı listemizin son Youtube kanalı Maşa İle Koca Ayı.

Maşa bitmek bilmeyen enerjisi ile hiç durmayan iyilik sever bir kız çocuğudur. Koca Ayı ise onun en yakın arkadaşı.

Maşa tam bir arkadaş canlısı ve tanıştığı herkes ile sanki yıllardır tanışıyormuş gibi samimiyet kurabilir.

Maşa ile Koca Ayı’nın başından geçen maceralar sadece çocuklar için değil yetişkinlerin bile sevebileceği tarzdan. Yeri geliyor ben bile bu sevimli karakterleri izlemekten zevk alıyorum.

Çocuklarımıza izletebileceğimiz başarılı kanalların başında gelen Maya ve Koca Ayı kanalı 245 bin abone ve 80 milyon izlenme sayısına sahip.

Kanalın en çok izlenen videosu

Çocuklarımızın sanal alemin zararlı ortamlarından koruyabilmemiz dileğiyle paylaştığımız yazımızı beğendiyseniz başka çocuklara ve ebeveynlere ulaşması için paylaşmanızı rica ederiz.

[everest_form id=”316″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.