Unutulmaz Fatih Akın Filmleri | Ödüllü Fatih Akın Filmleri

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri derlediğimiz yazımızda Fatih Akın filmlerini izlerken hem keyif alabileceğiniz hemde tüm dünyada ödüller alan usta yönetmenimiz ile gurur duyabileceğiniz filmlere yer verdik. Keyifli okumalar ve seyirler. Son 10 yılın iMDB’de en yüksek puan alan filmlerini buradan inceleyebilirsiniz. 

Paramparça

unutulmaz fatih akın filmleri paramparça
unutulmaz fatih akın filmleri paramparça

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri listemizin ilk sırasında 2017 yapımı olan ve ünlü aktrist Diana Kruger’ın başrol aldığı Paramparça bulunuyor. 2017’de Cannes film festivalinde büyük ödül için yarışan film En iyi kadın oyuncu dalında Diana Kruger ile ödül almıştı. 90. Akademi ödüllerinde ise yabancı dilde en iyi film dalında yarıştı. 

Katja, eşi Nuri ve 6 yaşındaki oğlunu bir patlamada kaybetmiştir. Yaşadığı acıdan sonra yıkılan Katja’nın tek isteği, terör saldırısının kimler tarafından neden yapıldığını öğrenmektir ve bunun için mahkemeye başvurur. Saldırı ile ilgili ortaya çıkan deliller Neo-Nazi bağlantılarına işaret eder. Fakat mahkeme delilleri yetersiz bulup zanlılara ceza vermez. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak adına yollara düşer.

iMDB puanı: 7,1

Gösterim tarihi: 2017

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Diane KrugerDenis MoschittoNuman Acar

Fragman 

 

 

Elveda Berlin

unutulmaz fatih akın filmleri elveda berlin film afiişi
unutulmaz fatih akın filmleri elveda berlin film afiişi

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri listemizde çok satan bir romandan uyarlanan Elveda Berlin yer alıyor.

Maik Berlin’de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen genç bir çocuktur. Ailesiyle geçireceği yaz tatili bir anda yerle bir olur. Maik’in annesi rehabilitasyon merkezine yatırılır, babası da genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Maik evde tek başına kalmıştır ve yazın ne kadarını böyle geçireceği de belirsizdir. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirmeye başlar. Ancak okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Arkadaşının planı sakin evlerini geride bırakıp Maik’le birlikte bir maceraya atılmaktır. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde Berlin’i terk etmeye karar verirler. Bu ikisi için de büyük bir macera olacaktır.

iMDB puanı: 7,1

Gösterim tarihi: 2017

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Tristan GöbelAniya WendelJustina Humpf

Fragman 

 

 

Kesik

unutulmaz fatih akın filmleri kesik
unutulmaz fatih akın filmleri kesik

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri listemizin üçüncü sırasında 2014 yılında vizyona giren Kesik yer alıyor. 

Mardin’de eşi ve ikiz çocuklarıyla birlikte yaşayan ve demircilik yaparak geçimini sağlayan Nazaret’in hayatı Birinci Dünya Savaşı’nın hüküm sürdüğü 1915 yılının kara gecelerinden birinde bambaşka bir noktaya sürüklenir. Bölgedeki tüm Ermeni halk evlerinden sürülmektedir. Genç adam da ailesinden koparılır, bilmediği yerlere uzanan zorlu bir yolculuğa çıkar ve bir şekilde hayatta kalmayı başararak yolculuğuna devam eder. Artık sahip olduğu her şeyi ardında bırakmış, ailesi ve evi çok uzakta kalmıştır. Ne var ki aradan geçen zamana ve tüm bilinmezliklere rağmen çocuklarını aramaktan vazgeçmeyecektir

MDB puanı: 6.3

Gösterim tarihi: 2014

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Tahar RahimSimon AbkarianMakram Khoury 

Fragman 

 

 

 

Cennetteki Çöplük

unutulmaz fatih akın filmleri cennetteki çöplük afiiş
unutulmaz fatih akın filmleri cennetteki çöplük afiiş

 

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri listemizin sıradaki filmi Cennetteki Çöplük. Fatih Akın bu filminde Karadenizdeki çevre kirliliğine dikkat çekiyor. 

Karadeniz’in Camburnu bölgesinde geçimini çay yetiştiriciliği ile sağlayan yerel halk, denizin doldurulması projesine direnerek hükumete karşı çıkar. Zira proje büyük bir çevre kirliliğine yol açacak ve yaşamlarını temelinden etkileyecektir.

 

MDB puanı: 6.5

Gösterim tarihi: 2012

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Mayor Hüseyin AliogluBünyamin SeyrekbasanNezihan Haslaman 

Fragman 

 

 

 

 

Aşka Ruhunu Kat

unutulmaz fatih akın filmleri aşka ruhunu kat afiş
unutulmaz fatih akın filmleri aşka ruhunu kat afiş

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri önerilerinde sıradaki film Soul Kitchen. Aşka Ruhunu Kat. 

Genç restoran sahibi Zinos’un (Adam Bousdoukos) peşini şanssızlık bırakmamaktadır: kız arkadaşı Nadine (Pheline Roggan) yeni bir iş için Şangay’a taşınır. Kendisi kaza sonucu omurlarındaki diskleri sakatlar ve yeni bir ahçı (Birol Ünel) işe aldığından beri kalan tek tük müşterisi de kaçar. Ama restoranı yeni bir konsepte soktuktan sonra gelip giden ‘meşhurların’ sayısı artar. Buna rağmen Zinos aşkının peşinden, Nadine için Şangay’a gitmeye karar verir ve işini kardeşi Illias’a (Moritz Bleibtreu) bırakır. Ama bunun iyi bir fikir olmadığı ortaya çıkar. Illias dükkânı bir emlakçıya (Wotan Wilke Möhring) satar. Nadine ise kendine yeni bir erkek arkadaş bulmuştur. Zinos dükkanını geri almanın son bir yolu olduğunu öğrendiğinde, Soul Kitchen’ı kurtarmak için her şeyini ortaya koyar.

MDB puanı: 7,3

Gösterim tarihi: 2009

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Adam BousdoukosMoritz BleibtreuPheline Roggan

Fragman 

 

 

 

Yaşamın Kıyısında

unutulmaz fatih akın filmleri yaşamın kıyısında
unutulmaz fatih akın filmleri yaşamın kıyısında

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri listemizin altıncı sırasında muhteşem bir yapıt olan Yaşamın Kıyısında yer buluyor. 

Emekli bir dul olan Ali, yalnızlığını paylaşacağı bir insan ararken “hayat kadınlığı” yapan Yeter ile tanışır. Para karşılığı kendisine hayat arkadaşlığı yapmasını öneren Ali’nin bu teklifini, Alman Dili Ve Edebiyatı profesörü olan oğlu Nejat hiç olumlu karşılamaz. Nejat için Yeter’in “mesleği” kabul edilemezdir. Yeter’in asıl amacının Türkiye’de üniversitede okuyan kızını rahat ettirebilmek olduğunu anlayan Nejat, Yeter’e karşı daha sıcak duygular beslemeye başlar. Yeter’in beklenmedik bir şekilde hayatını kaybetmesi üzerine kızı Ayten’i bulmaya Türkiye’ye gitmeye karar veren Nejat’ın hayatında bambaşka bir pencere açılacaktır. Bilmediği tek şey ise, siyasi eylemci Ayten’in kaçak olarak Almanya’ya gitmiş olduğudur. Nejat’ın tahmin ettiği zamanda ve şekilde olmasa da, bir gün tüm bu karakterlerin yaşamları beklenmedik bir şekilde kesişecektir

MDB puanı: 7,9

Gösterim tarihi: 2007

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Baki DavrakGürsoy GemecCengiz Daner 

Fragman 

 

Temmuz’da

unutulmaz fatih akın filmleri temmuzda afişi
unutulmaz fatih akın filmleri temmuzda afişi

 

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri listemizin yedinci sırasında izlerken çok keyif alacağınız bir film Temmuz’da yer alıyor.

Daniel bir öğretmendir. Kişiliğinin de getirileriyle hiçbir şekilde kendi öğrencileriyle yakın olmak istememektedir. Onun bakış açısından herkes kendi görevini bilmeli ve buna göre hareket etmektedir. Bir gün Juli ile tanışır. Juli, Daniel’e hayatının aşkını çok kısa bir süre içerisinde bulacağını söyler. Daniel buna inanır. Bir gün Melek isimli bir Türk kızına aşık olur. Melek’in peşine takılıp bir ucu da Türkiye’ye kadar varacak bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculuğun sürprizleri ise hiç eksik olmayacaktır.

MDB puanı: 7,8

Gösterim tarihi: 2004

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Moritz BleibtreuChristiane PaulMehmet Kurtulus

Fragman 

 

 

 

 

 

Solino

unutulmaz fatih akın filmleri solino
unutulmaz fatih akın filmleri solino

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri önerilerinde sıra Solino’nun. İtalyan bir aileyi anlatan filmin konusu şöyle;

Gigi ve Giancarlo’nun babaları Romano ve anneleri Rosa, Apulia’daki evlerini terk edip Almanya’ya taşınmaya karar verirler. Duisburg’un gelişmekte olan tekdüze endüstriyel kesiminde mahallenin ilk pizza dükkanını açarlar. Romano, restorant sahibi rolüne kolayca alışır fakat Rosa ülkesini özlemektedir ve özlemi yıllar geçmesine rağmen dinmek bilmez. Oğulları Gigi ve Giancarlo ise içine girdikleri yeni sosyal ortamda buldukları özgürlüğün tadını çıkarırlar. İkisi de, aynı kadına aşık olunca araları açılır ve Gigi annesiyle Solino’ya dönmeye karar verir.

MDB puanı: 7,4

Gösterim tarihi: 2002

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular:  Barnaby MetschuratMoritz BleibtreuChristian Tasche

Fragman 

Kısa Ve Acısız

unutulmaz fatih akın filmleri kısa ve acısız
unutulmaz fatih akın filmleri kısa ve acısız

Göçmen bir Türk ailesinin Almanya’da doğup büyümüş oğlu olan Gabriel ve arkadaşları Sırp Bobby ve Yunanlı Costa, yıllar boyu Hamburg’un Altona semtinde bir mahalle çetesi gibi hareket ederek hızlı bir gençlik geçirmişlerdir. Gabriel’ın hapse girip çıkmasıyla üçlünün hayatlarında değişiklikler başlar. Gabriel, hayatını önemsiz bir suçlu olarak geçirmekten bıkmış, hapiste geçirdiği sürede olgunlaşmıştır; Türkiye’nin güneyine yerleşerek kendi işini kurmak ve düzenli bir hayat yaşamak istemektedir. Bu esnada bir süreliğine taksi şöförlüğü yaparak geçimini sağlar. Fakat eski arkadaşları, onun bu değişimini önce farketmek, farkettikten sonra da kabul etmek istemezler. Aralarında yaşanan bu düşünce farklılığı, önemli kopuşlara neden olacaktır.

MDB puanı: 7,4

Gösterim tarihi: 1998

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular:  Mehmet KurtulusAleksandar Jovanovic,Adam Bousdoukos

Fragman 

 

 

 

 

Duvara Karşı

unutulmaz fatih akın filmleri duvara karşı afiş
unutulmaz fatih akın filmleri duvara karşı afiş

Unutulmaz Fatih Akın Filmleri sıralamamızın son filmi Türkiye’de gösterime girdiğinde çok ses getiren Duvara Karşı. 

Almanya’da yaşayan 40’lı yaşlarındaki Cahit ile genç Sibel intihardan vazgeçmiş 2 insandır. Psikoloğunun yardımıyla sorunlarını bir nebze de olsa yenmeyi başaran Cahit, Sibel’e yardım etmek ister. Sibel’se çıkış yolunu evlilikte arar ve eşi doğru dürüst tanımadığı Cahit olur. Aynı evde yaşamaya başlayan Cahit ve Sibel arasında kaçınılmaz bir yakınlaşma başlar.

MDB puanı: 8

Gösterim tarihi: 2004

Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular:  Birol ÜnelSibel KekilliGüven Kiraç

Fragman 

 

 

 

 

Listemizin sonunda hala izleyebilecek bir film bulamadıysanız  Son 10 Yılın En İyi 11Türk Filmi Listesi  yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şimdi Üye Olun Listelerden Haberiniz OlsunÜye Ol
+ +